Kolejny zespół parlamentarny będzie debatował o aptekach | farmacja.pl

Kolejny zespół parlamentarny będzie debatował o aptekach

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-10 16:55:29 /

16 listopada zbierze się Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, który będzie debatował na temat nowelizacji Prawa farmaceutycznego zaproponowanego przez Parlamentarny Zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego.

Tematem spotkania Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego będzie "Polskie apteki na zakręcie - od 1 do 51 procent". Taki sam tytuł nosił panel dyskusyjny, który odbył się podczas krynickiego forum biznesu, zorganizowany w ramach Salonu Rzeczpospolitej.Tamta dyskusja była sprokurowana przez propozycje Ministerstwa Zdrowia dotyczące zmian w strukturze własnościowej rynku aptecznego. Dyskutowano między innymi na temat pomysłu wprowadzenia obowiązku udziału własnościowego farmaceuty w aptece, na poziomie 51%.

Planowane na 16 listopada posiedzenie ma na celu przeanalizować projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który został przedłożony pod koniec października podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego. Zakłada on między innymi, że wszystkie nowe apteki będą mogły być otwierane przez farmaceutów, w ramach wprowadzonych ograniczeń demograficznych i geograficznych.

Źródło: sejm.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj