Komisja Zdrowia zajmie się poselską nowelizacją Prawa farmaceutycznego | farmacja.pl

Komisja Zdrowia zajmie się poselską nowelizacją Prawa farmaceutycznego

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-06 13:13:15 /

W najbliższą środę Sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się przygotowaniem opinii dla Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne.

Nowelizacja w skrócie nazywana "apteką dla aptekarza" od samego początku swojej ścieżki legislacyjnej budzi ogromne emocje. Zaskoczeniem było między innymi jej skierowanie do pierwszego czytania do Nadzwyczajnej Komisji do spraw deregulacji:

– Marszałek Sejmu zdecydował, że ta ustawa będzie procedowana przez Komisję nadzwyczajną do spraw deregulacji. Komisja ta zajmie się ustawą, która doreguluje i zamknie rynek aptek dla określonej części przedsiębiorców - mówił Bartosz Arłukowicz podczas konferencji prasowej 14 grudnia.

Poseł PO sugerował, że projektem powinna zająć się Komisja Zdrowia, której jest przewodniczącym. Tymczasem jego Komisji wyznaczono jedynie zdanie zaopiniowania projektu i przekazania tej opinii Nadzwyczajnej Komisji do spraw deregulacji.
Podczas pierwszego czytania projektu, które odbyło się 14 grudnia, Arłukowicz zapowiedział, że opinia w sprawie projektu będzie wydana przez Komisję Zdrowia w normalnym trybie i nie ma mowy o jego przyspieszeniu. Jednocześnie w uchwalonym 15 grudnia przez Komisję Zdrowia projekcie planu jej pracy na pierwsze półrocze 2017 nie znalazło się opiniowaniu projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego.

Ostatecznie jednak Komisja Zdrowia zajmie się tym projektem już 11 stycznia w trybie art. 152 ust. 2 regulaminu Sejmu. Oznacza to, że posiedzenie zostało zwołane na pisemny wniosek co najmniej jednej trzeciej ogólnej liczby członków komisji. To zobowiązuje przewodniczącego komisji do zwołania posiedzenia w celu rozpatrzenia określonej sprawy.

Posiedzenie odbędzie się w najbliższą środę o godz. 13:00 w sali im. Konstytucji 3-go Maja (nr 118, bud. C).

Źródło: sejm.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj