REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 4 lutego 2019

Komunikat LEK – jak go prawidłowo przygotować?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że można przekazywać w komunikacie elektronicznym LEK zamiennie numer REGON świadczeniodawcy lub REGON podwykonawcy.

NFZ wydał komunikat na temat recept refundowanych, które znajdują się w obiegu w związku ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia 1 października 2017 r. realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w szczególności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Recepty te mogą zawierać identyfikator REGON zarówno świadczeniodawcy, który ma podpisaną umowę z Funduszem, jak i podwykonawcy, który udzielił świadczenia zdrowotnego. Można także wykazać oba numery identyfikacyjne REGON jednocześnie (np. w nagłówku recepty). Realizacja wystawionych w ten sposób recept nie będzie kwestionowana.

REKLAMA

W związku z tym dopuszcza się przekazywanie w komunikacie elektronicznym LEK zamiennie numeru REGON świadczeniodawcy lub numeru REGON podwykonawcy. Za prawidłowe należy więc uznać przekazywanie w elemencie: miejsce-wystawienia-recepty, atrybucie typ – wartości „R” oraz w elemencie miejsce-wystawienia-recepty, atrybucie id-miejsca – numer REGON świadczeniodawcy lub numer REGON podwykonawcy.

REKLAMA

Źródło: IK/NFZ

 

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych