Konferencja farmakoekonomiczna w Poznaniu | farmacja.pl

Konferencja farmakoekonomiczna w Poznaniu

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-10 12:29:04 /

18 listopada odbędzie się w Poznaniu konferencja pod tytułem "Farmakoekonomika szansą na zbilansowanie wydatków systemu opieki zdrowotnej w Polsce". Gościem specjalnym wydarzenia będzie wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.

Konferencja organizowana jest przez Katedrę i Zakład Farmakoekonomiki i Farmacji Społecznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W jej trakcie zostanie poruszona między innymi tematyka farmakoekonomicznych aspektów leczenia chorób psychicznych w Polsce i na świecie, jak również kosztów leczenia uzależnień od dopalaczy czy założeń ustawy wprowadzającej bezpłatne leki dla seniorów.

Podczas konferencji o znaczeniu farmakoekonomiki i oceny technologii medycznej dla systemu ochrony zdrowia będzie mówił Wiceminister Zdrowia, Podsekretarz Stanu Krzysztof Łanda.
Gościem wydarzenia będzie również Wojciech Zawalski - dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia, który poruszy temat bezpłatnych leków dla seniorów i założeń proponowanej ustawy.

Nie zabraknie również spojrzenia na rynek apteczny. O wyzwaniach farmaceutów i aptek wobec zmian otoczenia będzie mówił prof. dr hab. Henryk Mruk. Z kolei mgr Magdalena Czerniewicz - wiceprezes Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej ds. Aptek Ogólnodostępnych - przedstawi perspektywę postrzegania rynku aptecznego przez Wielkopolski Samorząd Aptekarski.

Osoby zainteresowane udziałem w Konferencji proszone są o wypełnienie i przesłanie karty zgłoszeniowej do dnia 10.11.2016 r. Udział w Konferencji zostanie potwierdzony Certyfikatem – uzyskanie 4 punktów edukacyjnych szkolenia ciągłego (punkty „miękkie”). Karta zgłoszeniowa dostępna na stronie internetowej: http://www.farmakoekonomika.ump.edu.pl/konferencja/udzial.html

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale MGR.FARM, Farmacja.pl i Farmacja.net.

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj