REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 4 lutego 2019

„Konopna edukacja” i „Latający aptekarz”…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Miniony rok był dla polskiej farmacji niezwykle gorący. Wiele wskazuje na to, że w roku 2019 czeka nas jeszcze więcej wyzwań i zmian. O niektórych z nich piszemy już teraz w najnowszym numerze magazynu MGR.FARM.

Dynamika zmian w polskiej farmacji może zaskakiwać nawet najstarszych aptekarzy. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wydarzyło się więcej ważnych rzeczy dla polskich aptek niż przez ostatnie 25 lat. A to dopiero początek! Niezmiernie cieszy nas, że polscy farmaceuci coraz częściej wybierają serwis MGR.FARM jako pierwsze źródło informacji o rynku aptecznym i dziejących się na nim wydarzeniach. Ogromną satysfakcję sprawia nam również rosnąca liczba prenumeratorów magazynu MGR.FARM. Najbardziej jednak dumni jesteśmy z wyrazów uznania i sympatii, jakie otrzymujemy od Was – Czytelników. Przykładem tego jest m.in. list 78-letniego farmaceuty, który publikujemy na kolejnych stronach magazynu. Cieszą nas również zdjęcia i wzmianki o magazynie, które młodzi (lub przyszli) farmaceuci umieszczają w mediach społecznościowych. To dla nas również ogromna motywacja do nieustannego podnoszenia jakości i rozmachu publikowanych w nim materiałów. Głęboko wierzymy, że aktualny numer magazynu również spełni Wasze oczekiwania…

A tym razem postanowiliśmy uważniej przyjrzeć się zagadnieniu medycznych konopi i tego, co powinni na ich temat wiedzieć farmaceuci. Aktualnie w całej Polsce odbywają się szkolenia organizowane przez Polish Institute of Medical Cannabis, dlatego serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z Samią Al-Hameri – farmaceutką i ekspertką medycyny konopnej, a także założycielką PIMC.

REKLAMA

Wyzwania jakie czekają apteki…

Wyzwaniem dla rynku aptecznego w tym roku będą również liczne zmiany w najważniejszych ustawach regulujących jego funkcjonowanie. Zapowiada się między innymi rewolucja w wysyłkowej sprzedaży leków – od lipca apteki będą bowiem mogły w ten sposób sprzedawać osobom niepełnosprawnym również leki na receptę. Artykuł na temat funkcjonowania tego rynku obecnie oraz planowanych zmian przygotował dr Jan Szulc. Kolejnym wydarzeniem legislacyjnym, na które od lat czekają farmaceuci, jest ustawa o zawodzie farmaceuty. Na początku stycznia 2019 r. jej projekt trafił na biurko ministra zdrowia. Co się w nim znalazło? O tym zapewne dowiemy się już wkrótce. Póki co postanowiliśmy podywagować nad tym, czy w ustawie o zawodzie farmaceuty powinna znaleźć się klauzula sumienia…

REKLAMA

Tradycyjnie też zachęcamy naszych Czytelników do rozwoju osobistego i szukania dla siebie nowych wyzwań  – również tych zawodowych. W artykule przygotowanym przez dr Annę Rogalę podpowiadamy, w jaki sposób mądrze inwestować w siebie. Z kolei dr Monika Seńczuk-Przybyłowska wskazuje na to, w których miejscach cyklu życiowego leku farmaceuci mogą znaleźć dla siebie zatrudnienie. Oczywiście, jak zwykle pamiętamy również o rozwoju pozazawodowym – wierzymy, że inspiracją do niego będzie sylwetka pewnego „latającego aptekarza” z Drezdenka. Maciej Kurłowicz opowiedział nam o swoich pasjach i osiągnięciach.

 

Nie zapominamy także o tym, co w codziennej pracy farmaceutów w aptekach jest najważniejsze – wiedzy i praktycznych informacjach. Oprócz obszernych opracowań dotyczących problemów, z jakimi pacjenci najczęściej zgłaszają się do apteki, podpowiadamy, jak radzić sobie z wyzwaniami za „drugim stołem”.

Jak przystało na największy magazyn branżowy dla farmaceutów, który funkcjonuje na rynku wydawniczym, w najnowszym numerze poruszamy także dziesiątki innych aspektów wykonywania tego zawodu. Od opieki farmaceutycznej, przez marketing, historię, prawo, aż po recepturę i naukę. Zatem nie przedłużając, serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego wydania MGR.FARM!

>> SPRAWDŹ CO W NOWYM NUMERZE <<

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych