Konstanty Radziwiłł o wywozie leków | farmacja.pl

Konstanty Radziwiłł o wywozie leków

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-08 08:53:51 /

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, minister Konstanty Radziwiłł odpowiadał na pytania posłów. Jedno z nich dotyczyło działań mających ograniczyć nielegalny wywóz leków.

- Pracujemy nad tym intensywnie - zapewniał Minister Zdrowia. - W najbliższym czasie przedstawimy rozwiązania ustawowe. Poza przedsięwzięciami o charakterze restrykcyjnym czy represyjnym, które są stosowane przez inspektoraty farmaceutyczne – główny i wojewódzkie, przyjmujemy konkretny kierunek działania. Negocjacje z podmiotami odpowiedzialnymi polegają głównie na stosowaniu tzw. instrumentów dzielenia ryzyka. Będziemy w tym zakresie wprowadzać ułatwienia legislacyjne.Konstanty Radziwiłł przekonywał, że Ministerstwo Zdrowia jest już bardzo blisko przekazania projektów zmian do opinii publicznej. Pojawią się w nich instrumenty dzielenia ryzyka, które pozwolą różnicować ceny urzędowe od cen efektywnych.

- Dobrym rozwiązaniem jest pomysł, żeby ceny urzędowe były na poziomie zbliżonym albo porównywalnym do poziomów w innych krajach, do których leki z Polski wyjeżdżają - przyznał Minister Zdrowia.

Źródło: sejm.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj