Krzyczał na farmaceutkę by zrealizowała mu fałszywą receptę. Jej reakcja go zaskoczyła... | farmacja.pl

Krzyczał na farmaceutkę by zrealizowała mu fałszywą receptę. Jej reakcja go zaskoczyła...

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-11-24 07:50:00 /

53-latek może trafić nawet na 5 lat do więzienia za podrabianie i posługiwanie się podrobioną receptą lekarską. Mężczyzna chciał kupić leki psychotropowe w jednej z aptek na warszawskim Śródmieściu. Kiedy 32-letnia farmaceutka sprawdziła receptę i zobaczyła, że jest ona podrobiona, a na pieczątce widnieje nazwisko lekarza…

Wczoraj kilka minut po 13:00 do apteki w jednym z centrów handlowych w warszawskim Śródmieściu wszedł mężczyzna, który podał farmaceutce receptę na tabletki o działaniu psychotropowym. 32-latka zauważyła, że dokument wystawił lekarz anestezjolog, co ją zaniepokoiło, ponieważ tego typu leki przepisuje z reguły specjalista. Szybko się okazało, że blankiet jest podrobiony, a w bazie danych nie figuruje lekarz o takich danych.

Kobieta wezwała na miejsce policjantów i powiadomiła klienta oczekującego w okienku, że recepta jest fałszywa i nie może jej zrealizować. 53-latek mocno poirytowany tym faktem, zaczął robić awanturę, którą skutecznie przerwali mu policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobiony dokument, a podejrzanego o fałszerstwo zatrzymali. Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczyli laptopa oraz znaleźli jeszcze 9 kartek z wydrukowanymi receptami przygotowanymi do wycięcia również na leki o działaniu psychotropowym, które zabezpieczyli.
- Zdenerwowany Jarosław J. był tak zajęty robieniem awantury, że nawet nie zauważył, kiedy do apteki przyszli mundurowi. Niezadowolony klient trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu jeszcze kilka recept i laptopa. Mężczyzna już usłyszał zarzuty – informuje Policja. –

Mężczyzna myślał, że jeśli będzie krzyczał na farmaceutkę w aptece to kobieta się przestraszy i sprzeda mu leki psychotropowe na sfałszowaną receptę. Szybko się przekonał, że jego metoda odniosła inny skutek. Jarosław J. trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa, za które może zostać skazany na 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.waw.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj