Krzysztof Łanda odchodzi z Ministerstwa Zdrowia | farmacja.pl

Krzysztof Łanda odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-04-05 16:38:15 /

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedzialny za politykę lekową i farmację, chce odejść z resortu zdrowia. Jego dymisję podpisał dziś Konstanty Radziwiłł. Teraz musi przyjąć ją Premier Beata Szydło.

Informację tę potwierdziła Milena Kruszewska - rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia - przyznając, że wniosek trafił już do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Obowiązki Krzysztofa Łandy przejmie najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia Zbigniew Król - podsekretarz w Ministerstwie Zdrowia.

Jeszcze kilka godzin temu Krzysztof Łanda występował w imieniu Ministra Zdrowia na posiedzeniu Sejmu, gdzie posłowie dyskutowali o poselskim projekcie nowelizacji Prawa farmaceutycznego, znanym jako 'apteka dla aptekarza'. Łanda od kilku miesięcy popierał założenia projektu, ale przygotowywał też dużą nowelizację Prawa farmaceutycznego. Pod jego kierownictwem toczą się też prace nad ustawą o zawodzie farmaceuty.
Krzysztof Łanda zbierał wiele krytycznych opinii za zapowiedzi ograniczenia pozaaptecznego obrotu lekami czy redukcji asortymentu aptek. Dziś z Sejmowej mównicy poseł Sławomir Nitras zarzucał mu, że znajduje się pod protekcją Janiny Goss - członka rady nadzorczej PGE, członka zarządu spółki Srebrna kontrolowanej przez prezesa PiS oraz przyjaciółki Jarosława Kaczyńskiego

Dymisję podpisaną przez Konstantego Radziwiłła musi jeszcze podpisać Beata Szydło. Osoby z otoczenia Ministerstwa Zdrowia uważają, że nie zostanie ona jednak przyjęta...

Przyczyną dymisji Łandy mają być powody osobiste.

Źródło: MZ / Puls Farmacji

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj