REKLAMA
Autor: rx edu pl Opublikowano: 26 września 2018

Które dane na recepcie, farmaceuta może poprawić na awersie recepty wedle posiadanej wiedzy/dokumentów?

Artykuł pochodzi z serwisu

Wiem, że uprawnienia ZK/IB jeżeli lekarz nie zaznaczył aptekarz może na odwrocie recepty spisać, także pesel mogę spisać o ile jest cokolwiek wpisane przez lekarza.

A jeśli chodzi o adres pacjenta? Kod pocztowy może być ale nie musi, można opisać na odwrocie, a jest taka sytuacja: pani dr wpisała adres „ixinskiego 1” i jest to blok nie wpisała nr mieszkania, czy aptekarz może na odwrocie recepty opisać nr mieszkania, czy lekarz musi wpisać? Jak zrealizować receptę refundowana jeżeli p dr nie wpisała nr mieszkania?

 

REKLAMA

Odp.: W przypadku adresu przyjmuje się, że brakujący kod pocztowy (obecnie uznaje się za domyślnie obecny) czy inny element (nazwa ulicy, numer domu lub mieszkania) można ustalić i opisać na rewersie, zgodnie z § 10 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia w sprawie recept.

REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych