REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 31 lipca 2020

Lębork: starsza kobieta okradziona przez oszustkę, która zaoferowała jej dotację na leki

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

83-letnia mieszkanka Lęborka otworzyła drzwi do swojego domu kobiecie, która podała się za osobę dostarczającą dotację do leków od lekarza rodzinnego (czytaj też: Gdańsk: oszust obiecywał leki na wszystko, w tym na koronawirusa).

Jak relacjonuje sierż. sztab. Marta Bąciaszek z KPP w Lęborku:

Wpuszczona do mieszkania, wręczyła jego lokatorce 300 złotych. W trakcie rozmowy powiedziała, że chciałaby pożyczyć od seniorki 100 zł, jednak banknot musi posiadać konkretną serię i numer. 83-latka udała się do pokoju, żeby poszukać konkretnego banknotu. Pokazała w ten sposób oszustce miejsce, w którym trzymała swoje oszczędności, które straciła.

REKLAMA

Policja zabezpieczyła ślady i zgrała monitoring. Seniorka miała także opisać oszustkę: chodzi o osobę ok.40-letnią, z włosami blond i wzrostem ok. 165 cm (zobacz również: Dzięki farmaceutom zatrzymano oszusta. Fałszywą receptę kupił przez internet…).

REKLAMA

Bąciaszek ostrzega, że starsze osoby często padają ofiarą oszustów, którzy wykorzystują w ten sposób ich życzliwość:

Pukają do drzwi seniorów, wykazują zainteresowanie ich sprawami. Podają się za pracowników różnych instytucji, m.in. spółdzielni mieszkaniowych, ZUS-u, ośrodka pomocy społecznej, czyli takich, z których świadczeń starsze osoby korzystają. Złodzieje w ten sposób zdobywają zaufanie i przychylność seniorów

Źródło: AM/lebork.naszemiasto.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych