REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 26 września 2019

Leczenie migreny u dzieci – nowe wytyczne

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

American Academy of Neurolology (AAN) I American Headache Society (AHS) opublikowały zaktualizowane wytyczne w czasopiśmie „Neurology” dotyczące leczenia ostrej migreny oraz zapobiegania bólom głowy u dzieci i młodzieży.

Wytyczne obejmują różne tematy, takie jak dobieranie odpowiednich leków na receptę i OTC (czytaj również: Zagadka migreny wyjaśniona?). Dotyczą również odpowiednich nawyków, które poprawiają stan pacjentów z migreną.

Cenne wskazówki dla farmaceutów

Wytyczne na temat leczenia ostrego napadu migreny koncentrują się na właściwej diagnozie, opracowaniu odpowiedniego leczenia i towarzyszących objawów. Wytyczne informujące o zapobieganiu napadom migreny koncentrują się na stylu życia i czynnikach behawioralnych pacjenta, aby pomóc zminimalizować uciążliwe bóle głowy.

REKLAMA

Migrenę rozpoznaje się u dzieci, które w ciągu ostatniego roku odczuwały co najmniej pięć razy ból głowy trwający od 2 do 72 godzin. Dodatkowo powinny występować co najmniej dwa charakterystyczne objawy w trakcie trwania bólu. Obserwuje się także nudności, wymioty, światłowstręt lub fobię na dźwięk.

REKLAMA

Opublikowane wytyczne zawierają wiele cennych wskazówek dla farmaceutów (czytaj również: Przeciwciało Emgality będzie stosowane w leczeniu migreny). Zwłaszcza w obszarze leków OTC, aby być przygotowanym na merytoryczne wsparcie dla dzieci z bólem głowy. Farmaceuci są dobrze wyedukowani w kwestii przekazywania informacji na temat odpowiedniego stosowania leków OTC. Aptekarz powinien również omówić ograniczenia związane ze stosowaniem terapii prewencyjnej, aby pacjenci mogli podjąć świadomy wybór leczenia.

Leczenie migreny co powinni wiedzieć pacjenci?

Amerykańscy farmaceuci dostali wiele wytycznych w sprawie informacji, których powinni udzielić zainteresowanym pacjentom. W pierwszej kolejności informują o zmianie wytycznych (czytaj również: Biomarkery nową nadzieją dla osób cierpiących na migrenę).

Edukują oni swoich pacjentów na temat właściwego stosowania leków i zasad prawidłowego stylu życia. Powinni upewnić się, że pacjent jest świadomy sensu zachowania zbilansowanej diety, rzucenia palenia tytoniu, minimalizowania stresu i wykonywania odpowiednich ćwiczeń.

Źródło: KB/aphadruginfoline.com

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych