REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 13 sierpnia 2018

Lekarka wystawiła blisko 2 tys. e-recept. To rekord!

Artykuł pochodzi z serwisu

Od uruchomienia w Siedlcach i Skierniewicach pilotażu elektronicznych recept, wystawiono ich już ponad 9 300. Ponad połowę wystawiono osobom po 60. roku życia. Jedna z lekarek ze Skierniewic wystawiła blisko 2 tys. e-recept.

Pilotaż e-recepty ruszył w maju w dwóch miastach. Obecnie trwa jego pierwsza faza obejmująca głównie sprawdzenie oprogramowania (fot. Ministerstwo Zdrowia)

Zgodnie z ustawą o systemie informacji w ochronie zdrowia od 1 stycznia 2019 r. każda apteka w Polsce ma już być przygotowana do realizacji e-recepty, a od 2020 r. e-recepta ma już być powszechnym standardem w całym kraju i objąć wszystkie placówki medyczne.

REKLAMA

Pilotaż e-recepty ruszył w maju w dwóch miastach. Obecnie trwa jego pierwsza faza obejmująca głównie sprawdzenie oprogramowania.

REKLAMA

– W drugim etapie, organizacyjnym, włączą się w pilotaż kolejne miasta, m.in. Krynica-Zdrój, Polanica-Zdrój, Chełm, Pleszew – poinformował Janusz Cieszyński.

– Część lekarzy z placówek biorących udział w pilotażu wystawia niewiele e-recept, ale np. jedna z lekarek ze Skierniewic wystawiła ich już ok. 1900 – podaje serwis Polityka Zdrowotna. – Ponad 50 proc. e-recept wystawiono pacjentom w wieku powyżej 60 lat. Częściej korzystają z nich kobiety. Z kolei średnia wieku lekarzy, którzy korzystają z tego rozwiązania w ramach pilotażu wynosi 49 lat.

Dzięki e-recepcie zakup każdego leku można realizować osobno – czyli np. kupić leki w dwóch aptekach, gdy w jednej nie ma całego zestawu. Na recepcie wypisywany jest najczęściej jeden lek, ale przeciętnie na jedną wypada 2,3 pozycji.

Źródło: Polityka Zdrowotna

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych