Leki przeciwbólowe zamiast badań? | farmacja.pl

Leki przeciwbólowe zamiast badań?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-24 09:49:50 /

10-letnia dziewczynka kilka dni temu trafiła do ambulatorium, po tym jak źle poczuła się po wizycie na basenie. Ostatecznie trafiła do szpitala w Bielsku Podlaskim gdzie zmarła. Przyczyną śmierci była wada wrodzona. Lekarze przepisywali na nią leki przeciwbólowe i elektrolity.

Z sekcji zwłok przeprowadzonej przez szpital w Bielsku Podlaskim wynika, że dziewczynka cierpiała na przepuklinę przeponową. Te ustalenia potwierdzili biegli sądowi.

- Przyczyną śmierci dziecka była wada wrodzona. Nie był to uraz mechaniczny. Doszło do rozlania się żołądka. To wstępne wyniki. Czekamy jeszcze na pełny protokół – informuje Adam Naumczuk z Prokuratury Rejonowej w Bielsku Podlaskim.
Śledztwo w sprawie śmierci dziecka prowadzone będzie w kierunku błędów w sztuce lekarskiej. Sprawdzone zostanie to, czy nie doszło do zaniedbań ze strony lekarzy. Wiadomo także, że zastrzeżenia dotyczące pracy medyków ma ojciec 10-latki. Przeprowadzono jedynie badanie osłuchowe, lekarze nie zlecili przeprowadzenia usg oraz rtg. Przepisywali za to leki przeciwbólowe lub elektrolity.

Więcej na ten temat na stronach Białystok Online.

Źródło: bialystokonline.pl

Udostępnij

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj