Leki w paczkach z zagranicy | farmacja.pl

Leki w paczkach z zagranicy

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-10-30 09:34:13 /

W zagranicznych przesyłkach pocztowych, zatrzymywanych nie tylko ze względu na zaniżaną wartość celną, ale często nie spełniających wymogów bezpieczeństwa lub naruszających prawa własności przemysłowej najczęściej znaleźć można telefony, zegarki, galanterię, odzież i leki.

Od początku roku funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej skontrolowali tu blisko 15 tys. paczek, weryfikując nie tylko ich wartość ale także kwestię bezpieczeństwa produktów, które w wielu przypadkach nie spełniały wymogów i zgodnie z przepisami UE nie mogą być wprowadzone na polski rynek.Dominującym towarem są pod tym względem telefony komórkowe, od stycznia 2017 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Przemyślu nie dopuścili do obrotu ponad 970 tego typu urządzeń. W trakcie weryfikacji wartości telefonów w wielu przypadkach znajduje się deklaracja celna nadawcy przesyłki, w której wartość towaru wynosi poniżej 45 euro (do równowartości tej kwoty przesyłki zwolnione są z należności przywozowych), podczas gdy faktyczna wartość towaru jest znacznie wyższa i wynosi ponad 1 tys. złotych.

Podczas kontroli zagranicznych przesyłek, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Przemyślu - Miejsce Wyznaczone „Poczta Polska”, zapobiegli także w tym roku wprowadzeniu do nielegalnego obrotu 1 kg dopalaczy; w około 50 przesyłkach wykryli niedopuszczone do obrotu leki, a w blisko 80 paczkach towary naruszające prawa własności przemysłowej, bezprawnie oznaczone logo znanych światowych producentów.

Źródło: portalprzemyski.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj