REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 16 stycznia 2019

Leki zawierające morfinę zniknęły z pogotowia lotniczego

Artykuł pochodzi z serwisu

Z bazy lotniczego pogotowia ratunkowego w Michałkowie z siedzibą w Ostrowie Wlkp. ktoś ukradł leki zawierające m.in. morfinę. Policja wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Dyrekcja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim podjęła natychmiastowe działania, gdy tylko dowiedziała się o nieprawidłowościach. Jak poinformowała rzecznik prasowy ostrowskiej policji Małgorzata Łusiak, policjanci w postępowaniu wyjaśniającym zatrzymali pracownika bazy pogotowia.

Jeszcze w nocy z niedzieli na poniedziałek na miejsce udali się zastępca dyrektora ds. ratownictwa medycznego, organizacji i planowania oraz dyrektor regionalny regionu zachodniego LPR. Najpierw przejrzeli leki i dokumentację medyczną. Kiedy stwierdzili nieprawidłowości, wezwali policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy i przesłuchali obu dyrektorów.

REKLAMA

Jak powiedziała Kinga Czerwińska z biura prasowego LPR w Warszawie, osoba podejrzana o dopuszczenie się nieprawidłowości została natychmiastowo zawieszona w czynnościach służbowych. W stosunku do tej osoby  wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe prowadzi także własne działania kontrolne i wyjaśniające

REKLAMA

Źródło: IK/tvp.info

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych