Loceryl będzie bez recepty, ale od przyszłego roku | farmacja.pl

Loceryl będzie bez recepty, ale od przyszłego roku

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-03 13:13:40 /

Kolejny lakier do paznokci, wskazany w leczeniu grzybicy, zmienia swoją kategorię dostępności. Po Amorolaku przyszedł czas na Loceryl, który również zawiera amorolfinę. Zmiana wejdzie jednak w życie dopiero na początku przyszłego roku...

Decyzja o zmianie kategorii dostępności Locerylu została wydana przez URPL 21 lipca, jednak w życie wejdzie dopiero 15 stycznia 2018. Będzie to drugi już preparat zawierający amorolfinę dostępny bez recepty. Przypomnijmy, że niedawno podobną decyzję URPL podjął w przypadku Amorolaku. Ta weszła w życie już 2 czerwca (czytaj więcej: Amorolak dostępny bez recepty).
Loceryl jest lekiem przeciwgrzybiczym w postaci lakieru do paznokci, do stosowania miejscowego. Zawarta w nim substancja czynna - amorolfina, działa na różnego rodzaju grzyby wywołujące grzybice paznokci. Wskazaniem do jego stosowania są zatem grzybice paznokci wywoływane dermatofitami, drożdżakami i pleśniami. Loceryl jest wskazany w leczeniu grzybicy paznokci nieobejmującej macierzy i ograniczonej do 2 płytek paznokciowych. Lek może być stosowany, gdy w wyniku grzybiczego zakażenia płytki paznokciowej wystąpiła zmiana jej koloru lub jej zgrubienie.

Treść decyzji oraz nowa ulotka leku do pobrania z tego adresu.

Źródło: NIA

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj