REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 23 sierpnia 2018

Łódź: handlują lekami na targowisku

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Silne leki psychotropowe można bez problemu kupić na łódzkim targowisku. U tego samego sprzedawcy można też dostać używane buty lub papierosy bez akcyzy. Przez kilka godzin dziennie tabletki leżą w pełnym słońcu i wysokiej temperaturze.

Hydroksyzyna na rynku jest trzy razy droższa niż w aptece, ale Ketonal kosztuje tyle co u farmaceuty. (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

– Polskie, oryginalne, z długim terminem ważności – mówi sprzedawca i pokazuje datę na opakowaniu „maj 2023”.

Prawie wszystkie leki sprzedawane w ten sposób to silnie działające substancje wydawane na receptę. Można wśród nich znaleźć hydroksyzynę 25 mg, relanium 5 mg, leki przeciwbólowe jak Tramal 200, Ketonal Duo i Tramal Retard 100. Jest też Oxodil PPH, proszek do inhalacji, stosowany w leczeniu astmy.

– Ceny trochę z Księżyca – Hydroksyzyna na rynku jest trzy razy droższa niż w aptece, ale Ketonal kosztuje tyle co u farmaceuty – pisze Express Ilustrowany.

Zbigniew Solarz, rzecznik Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi, potencjalnych nabywców takich leków przestrzega:

– Jedynym miejscem, w którym powinniśmy kupować leki, jest apteka lub punkt apteczny. Tylko wówczas mamy gwarancję jakości produktu, jego pochodzenia z legalnego źródła oraz tego, że jest właściwie przechowywany – wyjaśnia.

Z drugiej strony handel lekami poza aptekami jest niezgodny z prawem, a za ich sprzedaż poza aptek) można trafić do więzienia.

Jak donosi Express Ilustrowany funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji ostatnio nie prowadzili spraw związanych z nielegalnym wprowadzaniem leków do obrotu. Jeden taki przypadek odnotowali ich koledzy z komendy wojewódzkiej.

Źródło: Express Ilustrowany

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych