REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 29 maja 2020

Łódzki NFZ o uprawnieniach farmaceutów do pobierania numerów recept

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

– W związku z nowelizacją ustawy Prawo Farmaceutyczne, zgodnie z którą farmaceuta posiadający prawo wykonywania zawodu może wystawić receptę pro auctore i pro familiae, w Portalu Personelu wprowadzono funkcjonalność umożliwiającą nowej grupie osób uprawnionych t.j. farmaceutom, składanie wniosków celem uzyskania dostępu do Portalu NFZ oraz wniosków o uprawnienie do pobierania numerów recept (papierowych) nadawanych przez dyrektora Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – informuje Urząd.

Z kolei wdrożenie zmiany w SI NFZ w zakresie umożliwienia pobierania zakresów numerów recept (papierowych) przez osoby posiadające prawo wykonywania zawodu farmaceuty planowane jest do dnia 30 maja 2020 r (czytaj również: Instrukcja składania wniosku o dostęp do portalu NFZ dla farmaceutów).

– Jednocześnie wskazujemy też, że recepty refundowane są wystawianie w postaci elektronicznej. A tylko w szczególnych przypadkach określonych ustawowo w postaci papierowej – przypomina NFZ.

REKLAMA

Obecnie możliwe jest uzyskanie dostępu do Portalu NFZ oraz uprawnienia do pobierania numerów recept wyłącznie na podstawie wniosków złożonych wraz z załącznikami w formie elektronicznej. W takich sytuacji farmaceuta podpisuje je wykorzystując profil zaufany w systemie ePUAP. Można też wykorzystać kwalifikowany podpis elektroniczny (czytaj więcej: Farmaceuci mogą już składać wnioski o dostęp do Portalu NFZ).

REKLAMA

W takim przypadku Wnioskodawcę zwolniono:

  • ze złożenia wniosku o dostęp do Portalu NFZ i wniosku o uprawnienia do pobierania numerów recept w formie papierowej oraz
  • z konieczności potwierdzania tożsamości w siedzibie Oddziału

pod warunkiem jednak przekazania w załącznikach do wniosków elektronicznych dokumentów potwierdzających uprawnienia zawodowe (skan Prawa Wykonywania zawodu, specjalizacji).

Załączniki:

Źródło: ŁW/NFZ Łódź

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych