REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 5 kwietnia 2019

Mabion rusza z produkcją nowych leków

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Polska giełdowa spółka Mabion zamierza rozpocząć badania nad trzema nowymi molekułami. Będą to leki biopodobne stosowane w leczeniu chorób onkologicznych, autoimmunologicznych i metabolicznych.

Firma Mabion postanowiła przyspieszyć rozpoczęcie prac nad kolejnymi molekułami (czytaj więcej: Nowe leki i terapie – z jakich można obecnie korzystać?). Firma doszła do wniosku, że jest gotowa operacyjnie, finansowo i kadrowo na zainicjowanie kolejnych projektów jeszcze w tym roku. Tak powiedział dr inż. Sławomir Jaros, członek zarządu Mabion.

REKLAMA

Obecnie spółka realizuje projekty mające na celu opracowanie leków MabionCD20, MabionMS i MabionEGFR. Do tego mają dość nowe projekty, nad którymi prace rozpoczną się jeszcze w tym roku (czytaj więcej: Nowe leki pomogą w walce z rakiem trzustki). Jak donosi prezes Mabion, Artur Chabowski, mają to być projekty dotyczące między innymi chorób autoimmunologicznych i onkologicznych. Ich rozpoczęcie nastąpiłoby dopiero po podpisaniu umowy partneringowej na rozwój danego leku. – Nie wykluczamy jednak, że w niektórych przypadkach rozwój projektów z tej grupy rozpoczniemy samodzielnie – dodaje.

REKLAMA

W poniedziałek Mabion poinformował o zrealizowaniu pierwszego kamienia milowego na drodze do rejestracji leku MabionCD20 w Turcji, który jest flagowym projektem spółki. Firma otrzymała pismo z tureckiego Ministerstwa Zdrowia, które dotyczyło zakończonej inspekcji w zakresie Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP). Przeprowadzono ją w Kompleksie Naukowo-Przemysłowym Biotechnologii Medycznej w Konstantynowie Łódzkim. Zgodnie z otrzymanym pismem w toku inspekcji nie stwierdzono niezgodności krytycznych. Pozwala to spółce na kontynuację procedury rejestracji leku w Turcji.

Źródło: IK/mabion.eu

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych