REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 12 czerwca 2019

Magazyn dla farmaceutów tworzony z pasją i odpowiedzialnością…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Mijające miesiące były niezwykle gorące na rynku aptecznym. Wdrożenia kolejnych systemów w aptekach (PLMVS, ZSMOPL, e-recepta), zaskakujące wyroki sądów, UOKiK przyglądający się działalności firm farmaceutycznych i kolejne nowelizacje przepisów skutecznie podnosiły temperaturę w środowisku farmaceutów. Czy druga połowa 2019 roku będzie równie emocjonująca…?

O tym wszystkim, co na bieżąco dzieje się na rynkach aptecznym oraz farmaceutycznym, można przeczytać w serwisie MGR.FARM. Nasza redakcja codziennie w pocie czoła i z pasją przygotowuje publikacje, które niejednokrotnie wywołują burzliwe dyskusje w środowisku farmaceutów i są cytowane przez media ogólnopolskie. To właśnie dzięki tej pasji, ale i poczuciu odpowiedzialności, serwis MGR.FARM cieszy się obecnie największą grupą stałych czytelników spośród wszystkich branżowych portali internetowych. Za to zaufanie, jakim obdarzają nas wszyscy Czytelnicy, jesteśmy dozgonnie wdzięczni.

Równie wiele pasji wkładamy w tworzenie magazynu MGR.FARM – największego na ten moment czasopisma dla farmaceutów. Chcemy, aby był to magazyn ekskluzywny i praktyczny zarazem. Taki, na który czeka się z niecierpliwością i który nigdy nie zawodzi pokładanych w nim nadziei. Głęboko wierzymy, że właśnie taki jest ten numer…

REKLAMA

Aptekarz w Sejmie!

A w nim ekskluzywny wywiad z Pawłem Rychlikiem – farmaceutą, który od niespełna kilku miesięcy zasiada w sejmowych ławach. To pierwszy przedstawiciel tego zawodu w Sejmie od kilku lat. Czy zamierza wesprzeć legislacyjne inicjatywy, na których zależy farmaceutom? Co sądzi o kluczowych dla naszego środowiska sprawach? O co proszą go farmaceuci? Te i inne pytania zadaliśmy mu pod koniec maja – już po zakończeniu intensywnej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

REKLAMA

W ostatnich miesiącach rynek apteczny rozgrzewały również doniesienia dotyczące „rewolucyjnego” wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Stwierdził on bowiem, że w aptece zawsze powinien być farmaceuta z uprawnieniami (stażem) do pełnienia funkcji jej kierownika. Ten wyrok podzielił środowisko, ale też sprawił, że głos w jego sprawie zabrały liczne organizacje skupione wokół rynku aptecznego, jak również Ministerstwo Zdrowia. Postanowiliśmy przyjrzeć się wszystkim głosom i opiniom, jakie pojawiły się w tym temacie.

Sporo w ostatnim czasie mówiło się też o zaskakujących i kontrowersyjnych decyzjach wojewódzkich inspektoratów farmaceutycznych – głównie w kontekście łamania zakazu reklamy aptek. W najnowszym numerze MGR.FARM postanowiliśmy więc skupić się na orzecznictwie Inspekcji Farmaceutycznej dotyczącym funkcjonowania aptek na… Facebooku. Okazuje, się, że media społecznościowe coraz częściej budzą zainteresowanie kontrolerów. Co szczególnie zwraca ich uwagę? Co może robić apteka na Facebooku? Jak duże kary grożą za reklamę w mediach społecznościowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule „Apteka na Facebooku”.

Aktualne tematy

W najnowszym numerze magazynu MGR.FARM podpowiadamy również „Jak przetrwać na rynku” i piszemy o „Nowych uprawnieniach Inspekcji Farmaceutycznej”. Wyjaśniamy też na co pozwalają aktualne przepisy, gdy „Brak danych na recepcie”. A dla fanów niesamowitych historii z dziedziny farmacji polecamy nieznaną historię „Polowania na cholesterol” i „Epoki posterydowej”.

Wielbicielom lżejszych tematów polecamy odsłonę „lifestyle” naszego magazynu, gdzie między innymi czeka druga część wciągającego opowiadania farmaceuty Thomasa Arnolda – „Magister”. Co ciekawe w tym numerze MGR.FARM opisujemy historię innego piszącego farmaceuty, Piotra Liany, który ma „Kryminał we krwi”, a i w jego książkach śladów krwi nie brakuje!

Oto najnowszy numer magazynu MGR.FARM. Życzymy przyjemnej lektury.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych