REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 22 sierpnia 2018

Managerowie aptek i aptekarze na drugim i trzecim miejscu pod względem zarobków

Artykuł pochodzi z serwisu

Z rankingu Glassdoor wynika, że w czołówce najlepiej płatnych zawodów w USA są te związane z rynkiem aptecznym. Na szczycie rankingu znaleźli się lekarze, ze średnią roczną pensją podstawową w wysokości 195 842 dolarów. Managerowie aptek i aptekarze byli na drugim i trzecim miejscu.

W rankingu Glassdoor brano pod uwagę medianę rocznego wynagrodzenia na podstawie oświadczeń milionów pracowników. Nie uwzględniano jednak stanowisk dyrektorskich (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Trzynaście z 25 najlepiej płatnych zawodów w 2018 roku było zawodami związanymi z technologiami – wynika z raportu Glassdoor. Praca w sektorze technologicznym jest bardzo opłacalna na różnych poziomach, ale najwyższe wynagrodzenia można znaleźć w najlepiej płatnych zawodach w opiece zdrowotnej. Lekarze byli na szczycie listy najlepiej opłacanych pracowników w USA ze średnią roczną pensją podstawową w wysokości 195 842 dolarów. Managerowie aptek i aptekarze byli na drugim i trzecim miejscu z zarobkami w wysokości odpowiednio 146 412 i 127 120 dolarów rocznie.

W rankingu Glassdoor brano pod uwagę medianę rocznego wynagrodzenia na podstawie oświadczeń milionów pracowników. Nie uwzględniano jednak stanowisk dyrektorskich.

Na początku roku opublikowano też ranking stu najlepszych zawodów przygotowywany jest przez US News & World Report. Oparto go o analizę szeregu czynników, pozwalających między innymi na ocenę tego, jakie zawody będą cieszyć się największym zainteresowaniem w nadchodzącym roku. Wśród nich znajduje się wysokość pensji, poziom bezrobocia, perspektywy wzrostu rynku w najbliższych 10 latach czy poziom stresu w danej pracy czy szanse na rozwój. Farmaceuci zostali w nim sklasyfikowani na 45 miejscu wśród najlepszych zawodów, ze średnimi zarobkami w wysokości $112 230 rocznie, 2 proc. bezrobociem i blisko 17 600 dostępnymi etatami na rynku (czytaj więcej: Farmaceuta wśród stu najlepiej zarabiających zawodów).

A jak wyglądają zarobki farmaceutów w Polsce? Z danych zebranych w ostatnich 6 miesiącach w ramach Barometru Płac wynika, że średnie wynagrodzenie kierownika apteki niesieciowej (indywidualnej) wynosi 4195,5 zł netto. W przypadku małych sieci (do 5 aptek) jest ono średnio o ok. 300 zł wyższe (4491,5 zł). Z kolei 4692 zł to średnie wynagrodzenie kierownika apteki w sieci liczącej sobie od 6 do 30 aptek. Zdecydowanie najwięcej zarabiają kierownicy aptek należących do największych sieci (powyżej 30 placówek). Tutaj średnie wynagrodzenie wynosi 4900 zł. Różnica między wynagrodzeniem kierownika apteki indywidualnej i sieciowej (30+) wynosi zatem ponad 700 zł (czytaj więcej: Im większa sieć, tym wyższe zarobki farmaceuty).

Źródło: Forsal.pl

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych