Mapa aptek 'bez sumienia' | farmacja.pl

Mapa aptek 'bez sumienia'

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-22 08:50:00 /

Akcja Demokracja - organizacja zrzeszająca osoby zaangażowane społecznie - tworzy mapę aptek, które odmawiają realizacji recept na antykoncepcję awaryjną, jednocześnie umożliwiając wysyłanie skarg na takie placówki. Aptek 'bez sumienia' na niej przybywa...

- W lipcu weszło prawo, które likwiduje dostęp do antykoncepcji awaryjnej bez recepty. Wbrew przepisom, w Polsce są apteki, które odmawiają sprzedaży pigułki "dzień po" na receptę, zasłaniając się klauzulą sumienia - piszą organizatorzy akcji i apelują o stworzenie listy takich aptek.
W tym celu powstała strona internetowa www.aptekibezsumienia.pl, na której znajduje się mapa pozwalająca zlokalizować apteki 'bez sumienia'. Aby dodać kolejną aptekę do listy, konieczne jest podanie danych osobowych i adresowych, ponieważ na daną aptekę jest automatycznie wysyłana skarga do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, któremu podlega placówka. Kopię skargi dostaje też Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

- Odmówiono Ci sprzedaży lub sprowadzenia w uzgodnionym z Tobą terminie tabletki „dzień po” lub innych leków antykoncepcyjnych na receptę? Złóż skargę do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, który sprawuje nadzór nad aptekami - zachęcają organizatorzy akcji. - Podaj nazwę apteki, jej adres, dzień w którym miało miejsce wydarzenie. Możesz podać więcej szczegółów i dokładniej opisać sytuację. Pozwolą one inspektoratowi solidnie zająć się sprawą. Skarga zostanie wysłana do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, zgodnie z województwem wybranym przez Ciebie. Kopię wiadomości dostanie również Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Źródło: akcjademokracja.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj