REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 15 lutego 2021

Maszyna będzie realizować recepty przez 24 godziny na dobę

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Rada miasta Newport zgodziła się na przedstawione przez JDS Evans Pharmacy w Belle Vue Terrace plany, by na zewnątrz budynku umieścić maszynę do wydawania leków. Maszyna Pharmaself24 będzie obsługiwana przez personel apteczny, który zajmie się załadunkiem do niej leków, używając, dla zapewnienia bezpieczeństwa, kodów kreskowych.

Pacjenci otrzymają wiadomość tekstową, kiedy ich zamówienie będzie gotowe do odbioru, wraz z unikalnym numerem PIN. Numer ten będą oni musieli wprowadzić na ekranie, a wtedy produkt leczniczy zostanie im wydany z automatu.

Klapa zamieszczona w maszynie ulegnie automatycznemu zamknięciu, jeśli pacjenci nie odbiorą zamówienia (czytaj również: Wielka Brytania: Superdrug wykorzysta roboty do nowej usługi porcjowania lekarstw).

REKLAMA

Skuteczne rozwiązanie

Maszyna, która umożliwia odbiór leków przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, ma za zadanie skrócić czas oczekiwania pacjentów i pozwolić im na odbiór zamówień wtedy, kiedy mają taką możliwość.

REKLAMA

Podobne rozwiązania były już stosowane w Wielkiej Brytanii i Europie, i miały okazać się szczególnie skuteczne w czasie pandemii koronawirusa.

Zaproponowana maszyna do wydawania leków dostarczy dodatkowe udogodnienia w obszarze zdrowia, które mogą być stosowane równolegle z istniejącym systemem aptecznym – argumentowała rada miasta Newport.

Zgodnie z planami, serwis mógłby być szczególnie przydatny w przypadku powtarzających się zamówień, a także dla tych osób, które pracują w godzinach wykraczających poza czas pracy aptek, np. pracownicy zmianowi oraz opiekunowie. Rada podkreśla także, że takie plany, umożliwiłyby farmaceutom spędzanie więcej czasu z pacjentami, którzy tego potrzebują, a także pozwoliły na dostarczanie nowych usług.

AM/southwalesargus.co.uk

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych