REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 20 maja 2020

Memorandum prawne w sprawie ordynacji leków przez farmaceutów

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Fairfield jest wiodącą kancelarią, z siedemnastoletnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów ochrony zdrowia w Polsce, w tym działalności regulowanej (leki, wyroby medyczne, działalność medyczna, farmaceutyczna, suplementy diety, środki spożywcze). Przygotowane przez nią memorandum prawne to analiza teoretycznego i praktycznego zastosowania przepisów dotyczących wystawiania przez farmaceutów recept (czytaj więcej: AKTUALIZACJA: Farmaceuci mogą już wystawiać recepty. Aplikacja działa!).

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia w Prawie farmaceutycznym pojawiły się zapisy zmieniające dotychczasowe uprawnienie farmaceutów do wystawiania recept farmaceutycznych. Jednocześnie pojawił się też nowy przywilej farmaceutów do wystawiania przez nich recept refundowanych dla siebie i rodziny (czytaj również: Co oznacza pro auctore i pro familiae? Wyjaśnienie…).

Memorandum kancelarii Fairfield opisuje wspomniane zmiany, ale również analizuje ich konsekwencje dla farmaceutów. Prawnicy podjęli próbę określenia zakresu nowych uprawnień do ordynacji leków przez farmaceutów, ale też ich odpowiedzialności (prawnej, karnej, cywilnej i przed NFZ).

REKLAMA

Źródło: KW/OIA w Warszawie

REKLAMA

19.05.2020-Memorandum-dot.-recept_podpis

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych