REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 8 listopada 2016

Michał Byliniak o utylizacji pełnowartościowych leków w Polsce.

REKLAMA

W wywiadzie dla Polskiego Radia, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Michał Byliniak, wyjaśniał propozycję samorządu aptekarskiego, dotyczącą umożliwienia odsprzedawania leków przez apteki, które mają być zlikwidowane. Obecne przepisy zakładają, że zamykana apteka musi zutylizować wszystkie leki, których nie zdążyła sprzedać w czasie swojej działalności. Takie rozwiązanie prowadzi do marnotrawienia tysięcy zdatnych do użycia leków.

Jak podkreślił Michał Byliniak, w przypadku zamknięcia apteki, leki muszą ulec zniszczeniu na koszt osoby zamykającej. – W zależności od apteki, wielkości magazynów bywają bardzo różne. Możemy mówić o tysiącach, setkach tysięcy złotych w niektórych przypadkach – zaznaczył gość.

Dodał, że nigdy nie udaje się przed zamknięciem apteki w 100 proc. sprzedać wszystkich lekarstw. – Chyba, że ktoś posiada większą liczbę aptek w ramach jednego przedsiębiorstwa. Wówczas te leki może przesunąć do innych aptek – wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.

REKLAMA

Michał Byliniak zaznaczył, że kilka lat temu niewiele aptek było zamykanych i problem ten nie był tak zauważalny. Dziś wiele aptek bankrutuje lub zostaje zamykanych z przyczyn losowych.

REKLAMA

Cała audycja do odsłuchania pod adresem: http://www.polskieradio.pl/130/3153/Artykul/1689413/

Źródło: PolskieRadio.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych