Mieszkańcy skarżą się na brak aptek po godz. 20. | farmacja.pl

Mieszkańcy skarżą się na brak aptek po godz. 20.

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-18 09:17:43 /

Apteki w Strzelcach Krajeńskich czynne są tylko do godz. 20:00. Żeby później kupić lekarstwa mieszkańcy muszą szukać apteki w oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów miastach. 16 stycznia w starostwie powiatowym rozmawiano o problemie z aptekarzami. Pojawił się pomysł jak umożliwić dostęp do leków o każdej porze dnia i nocy.

W Strzelcach Krajeńskich mieszka ponad 10 000 osób, a w mieście jest 7 aptek. Wszystkie pracują tylko do godziny 20, dlatego mieszkańcy mają problem z dostępem do leków w środku nocy. Muszą wtedy jeździć do oddalonego o ponad 20 kilometrów Drezdenka lub Gorzowa Wielkopolskiego - dojazd do tych miast możliwy jest tylko samochodem.

- Nie możemy zmuszać farmaceutów, żeby podjęli jakieś decyzje co do godzin otwarcia apteki, bo jako samorząd nie dopłacamy do jej działania - mówi Aleksandra Czekajło, radna rady powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
Na spotkaniu w starostwie powiatowym z aptekarzami, nie udało się uzgodnić wydłużenia godzin pracy aptek czy ustalić dyżuru całodobowego. Pojawił się więc pomysł, żeby leki były dostępne w ambulatorium pogotowia ratunkowego.

- Uzgodniliśmy, że pomoc doraźna w ambulatorium będzie wyposażona w większą gamę leków, szczególnie dla dzieci - mówił Edward Tyranowicz, starosta powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Materiał TVP3 Gorzów Wielkopolski na ten temat można obejrzeć pod tym adresem.

Źródło: TVP3

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj