Ministerstwo Zdrowia popiera poselski projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego | farmacja.pl

Ministerstwo Zdrowia popiera poselski projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-15 10:06:01 /

Podczas wczorajszego posiedzenia Nadzwyczajnej Komisji ds. deregulacji, wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda wyraził stanowisko resortu zdrowia na temat poselskiej propozycji zmian w Prawie farmaceutycznym.

- Propozycje przedstawione w tym projekcie są zdaniem resortu zdrowia propozycjami kompromisowymi - stwierdził Krzysztof Łanda. - Minister Zdrowia popiera przedłożony projekt, który wpisuje się w zmiany, jakie przygotowujemy w resorcie.

Podczas trwającego ponad 2,5 godziny posiedzenia Komisji, politycy Platformy Obywatelskiej, Kukiz.15 i Nowoczesnej próbowali doprowadzić do jego odrzucenia lub przynajmniej opóźnienia procedowania. Wysuwano między innymi podejrzenia, że projekt ustawy powstał poza Sejmem, a jego autorem jest Samorząd Aptekarski. Wyniki głosowań pozwoliły jednak na dalsze procedowanie. Swoje niezadowolenie ze sposobu prowadzenia prac na projektem wyraził również Bartosz Arłukowicz - przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia.

- Ta Komisja, która w nazwie ma deregulację podejmuje się pracą nad projektem merytorycznie przypisanym Komisji Zdrowia - grzmiał Arłukowicz. - Projektem, który doregulowuje rynek a nie dereguluje. Wobec tego chciałbym formalnie do protokołu złożyć protest wobec procedury zastosowanej przy tej ustawie. Ta ustawa powstała w sposób, delikatnie mówiąc, niejasny. W związku z tym chciałbym poinformować Wysoką Komisję, że będziemy bardzo uważnie przyglądać się pracy Państwa Komisji.
- Ten projekt łamie prawo unijne i jest niekonstytucyjny, co do zasady konkurencji. Jako PO będziemy głosować przeciwko temu projektowi - zapowiedziała posłanka PO, Joanna Mucha, dodając, że podczas procedowania projektu będzie składała poprawki do niego.

Całe posiedzenie można obejrzeć poniżej:

Źródło: sejm.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj