Ministerstwo Zdrowia przyjrzy się opiece farmaceutycznej | farmacja.pl

Ministerstwo Zdrowia przyjrzy się opiece farmaceutycznej

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-11-02 08:07:15 /

W Ministerstwie Zdrowia powołano zespół ds. pilotażowego wdrożenia opieki farmaceutycznej. Resort chce przyjrzeć się na to, w jaki sposób tego typu usługa była wdrażana w innych krajach. Przeprowadzony zostanie także pilotaż opieki farmaceutycznej we współpracy z NFZ.

- Jesteśmy na etapie zapraszania członków do wspólnych obrad. To zespół, który - z niewielkimi zmianami personalnymi - odpowiada składem temu, który pracował nad opieką farmaceutyczną. Nie burzę starych, dobrych dokonań – powiedział mediom podczas briefingu w ministerstwie zdrowia, podsekretarz stanu Marcin Czech.

Wiceminister poinformował, że "zespół będzie starał się popatrzeć na to, w jaki sposób opieka farmaceutyczna była wdrażana w innych krajach". Wskazał, że Naczelna Izba Aptekarska przygotowuje taki materiał.- W bliskiej kooperacji z NFZ będziemy się starali pilotażowo popatrzeć - na wybranych aptekach i u wybranych lekarzy POZ - jak działa opieka farmaceutyczna, w dość zawężonym na razie zakresie – powiedział Czech.

Czech ocenił, że spodziewa się, iż w tym roku uda się zorganizować dwa posiedzenia zespołu.

- Projekt zależy od stopnia informatyzacji systemu - zaznaczył Czech. - Chcielibyśmy, by e-recepta pomagała spojrzeć na to, co lekarz wypisuje i jak farmaceuta mógłby odegrać swoją rolę w systemie - wskazał.

Źródło: gazetaprawna.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj