Muzeum Farmacji może zniknąć... przez aptekę sieciową | farmacja.pl

Muzeum Farmacji może zniknąć... przez aptekę sieciową

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-02-02 09:24:21 /

Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem” z jego bogatą kolekcją wkrótce może zostać zlikwidowane! Tak jak i apteka. - Pod bokiem otwiera się nowa, sieciowa placówka - mówi Bartłomiej Wodyński, twórca muzeum w Gazecie Pomorskiej.

Muzeum Farmacji w Bydgoszczy, ze względu na bogactwo zbiorów i wyjątkowej wartości księgozbiór jest drugą tego typu placówką w Polsce, po Muzeum Farmacji Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Zbiory muzeum znajdują sie na zapleczu funkcjonującej Apteki "Pod Łabędziem". Tymczasem pod jej bokiem otwiera się nowa, sieciowa placówka farmaceutyczna. Jeśli najstarsza - w prawobrzeżnej Bydgoszczy - apteka zostanie zlikwidowana, co stanie się z Muzeum Farmacji, które jest przez nią całkowicie utrzymywane

Drugiego takiego, mieszczącego się przy zabytkowej aptece, nie ma w kraju. Z uwagi na laboratorium galenowe powinno pozostać na zapleczu apteki. Tu jednak jest już bardzo ciasno.
- Naturalną lokalizacją muzeum - z uwagi na ponad 160-letnią historię Apteki „Pod Łabędziem” - byłyby pomieszczenia znajdujące się w sąsiedztwie. Czyli kamienica, którą zbudował w 1853 roku Constantin August Mentzel, pierwszy właściciel apteki, i w której była księgarnia „Współczesna”. Od wielu lat lokal ten stoi pusty - mówi Wodyński.

- Jesteśmy zainteresowani przejęciem zbiorów z kolekcji pana Bartłomieja Wodyńskiego i prowadzeniem placówki, która prezentowałaby eksponaty z tych zbiorów - zapewniła Marta Stachowiak, rzeczniczka prasowa prezydenta miasta Bydgoszcz.

Więcej na ten temat w TYM ARTYKULE

Źródło: Gazeta Pomorska

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj