Muzeum farmacji przejęte | farmacja.pl

Muzeum farmacji przejęte

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-07-28 09:50:00 /

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego przejęło wczoraj oficjalnie zbiory Muzeum Farmacji w Bydgoszczy. Wcześniej mieściły się one w aptece Pod Łabędziem, która została niedawno zamknięta, po tym jak przegrała z konkurencją otwartej niedawno po sąsiedzku apteki sieciowej.

Wczoraj po zakończeniu inwentaryzacji zbiorów, oficjalnie została podpisana umowa między Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego a Teresą Wodyńską, reprezentującą aptekę Pod Łabędziem dotyczącą zakupu unikatowej kolekcji zabytków farmaceutycznych i medycznych.

Po 160 latach działalności, z ul. Gdańskiej w Bydgoszczy zniknęła apteka Pod Łabędziem, w której mieściła się ekspozycja prezentująca historię farmacji. Tradycja przegrała z konkurencją otwartej niedawno po sąsiedzku apteki sieciowej. Decyzję o zakupie kolekcji podjęła w kwietniu Rada Miasta Bydgoszczy, która przekazała na ten cel 1 mln zł dotacji.
Kolekcja nie ma sobie równych wśród polskich zbiorów prywatnych zorientowanych na farmację i medycynę. Liczy sobie ponad 8000 eksponatów.

Więcej na ten temat na stronach Gazety Wyborczej.

Źródło: bydgoszcz.wyborcza.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj