REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 lutego 2020

MZ: Merck boryka się z zapewnieniem niektórych dawek Euthyroxu

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie dostępności do leku Euthyrox z powodu po raz kolejny ograniczonej dostępności do tego leku. Producent ma problem, by zapewnić dostęp do dawek 75 mcg, 88 mcg oraz 100 mcg.

Merck Sp. z o. o. wskazał, że najbliższe dostawy leku Euthyrox w wymienionych dawkach przewidziane są w II połowie lutego oraz na początku marca tego roku.

Jednocześnie Minister Zdrowia wskazuje, że lekarz prowadzący terapię pacjenta ma obowiązek wykonywać zawód, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, dostępnymi mu metodami i środkami zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością. To objawia się m.in. poprzez informowanie pacjenta o odpowiednikach leków, które będzie miał przepisane (czytaj również: Komunikat Ministerstwa Zdrowia w sprawie leku Euthyrox 88 mcg).

REKLAMA

Zatem w sytuacji problemów z nabyciem danego leku lekarz może zastosować zamienniki lub alternatywne technologie lekowe możliwe do zastosowania w danym wskazaniu. Ponadto w obrocie na terytorium Polski znajdują się inne produkty lecznicze zawierające w swoim składzie substancję czynną: Levothyroxinum natricum.

REKLAMA

Komunikat_-_Euthyrox_(75,_88,_100_mcg)_(1)

Źródło: IK/MZ

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych