Najnowszy 17 numer magazynu MGR.FARM już dostępny! | farmacja.pl

Najnowszy 17 numer magazynu MGR.FARM już dostępny!

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2018-02-09 11:50:03 /

Nowoczesne technologie zazwyczaj ułatwiają nam życie, usprawniają pracę i odciążają w codziennych obowiązkach. Implementacja nowych rozwiązań stanowi jednak ogromne wyzwanie dla każdej branży. Nie inaczej jest w przypadku rynku aptecznego, który stoi u progu kolejnej rewolucji…

Trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie aptek bez komputerów, kas fiskalnych czy Internetu. Ułatwiają one pracę farmaceutów niemal na każdym kroku. Przyspieszają proces realizacji recepty, usprawniają kontakt z hurtowaniami i zamawianie leków… Nowych narzędzi mających służyć farmaceutom i pacjentom nieustannie przybywa. Innowacyjność na rynku aptecznym stała się codziennością i… koniecznością. Pomaga wyróżnić się na tle konkurencji, przyciągnąć nowych pacjentów, a nawet całkowicie zmienić profil działalność apteki. I właśnie temu zagadnieniu poświęciliśmy najnowszy numer magazynu MGR.FARM.

Po tym jak w czerwcu ubiegłego roku weszła w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego (określanego też mianem „apteki dla aptekarza”), wielu przedsiębiorców na rynku aptecznym musiało zweryfikować swoje plany rozwoju. Czy po tym jak otwieranie nowych aptek stało się dla nich już niemożliwe, z większym zainteresowaniem zwrócili się ku Internetowi i sprzedaży wysyłkowej? A może postanowili zainwestować w inne rozwiązania zwiększające ich konkurencyjność i rentowność? Na te pytania odpowie ekspert aptecznego rynku e-commerce Grzegorz Głowiak, który postara się też przewidzieć, jak będzie wyglądała przyszłość polskich aptek w Internecie.
O nieco bliższą przyszłość postanowiliśmy zapytać Michała Kaczmarskiego i Iwonę McManus z Krajowej Organizacji Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL). Nikt lepiej od nich nie odpowie na pytania, dotyczące uruchomienia w Polsce systemu weryfikacji autentyczności leków, który ma funkcjonować w naszych aptekach już za rok. Czy zdążymy dostosować się do oczekiwań Unii Europejskiej? Jakie zmiany czekają w związku z tym polskie apteki? I chyba najważniejsze – ile będzie nas to kosztowało?

Niezależnie od tego jak technologia zmieni w przyszłości pracę aptek, ich największą wartością pozostanie wiedza farmaceutów. To jej poszukują codziennie w aptekach nasi pacjenci, to dlatego też, wiedza jest ważnym elementem magazynu MGR.FARM. Dzięki nam możecie uzupełniać kwalifikacje o najnowsze doniesienia naukowe, odświeżać informacje przydatne w codziennej pracy z pacjentem i poszerzać swoje kompetencje w ramach opieki farmaceutycznej.

Głęboko wierzymy, że każdy farmaceuta powinien także znać historię swojego zawodu i posiadać wiedzę o wydarzeniach, które go ukształtowały. Dlatego serdecznie zapraszam do lektury kolejnej części artykułu „20 lat z jednego życia”, który przybliża postać Edmunda Szyszko. Niemniej ciekawy będzie artykuł „Farmaceutyczne emancypantki”, rzucający nieco więcej światła na rolę kobiet w budowaniu obecnego kształtu naszego zawodu. Jestem też przekonany, że ogromne wrażenie zrobi na Was artykuł „Trzeba żyć zgodnie z planami i priorytetami”, którego bohaterem jest Paweł Węgrzyn: farmaceuta, aktor i projektant – prawdziwy „człowiek renesansu” i „farmaceuta z klasą”. Udanej lektury!

Najnowszy numer MGR.FARM już dostępny w naszym sklepie (farmacja.pl/zakupy) w cenie 19,90 (z kosztami przesyłki)
Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj