Najnowszy numer magazynu MGR.FARM już dostępny!

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-02 07:55:00 /

W sprzedaży jest już dostępny 14 numer magazynu MGR.FARM. A w nim między innymi obszerny wywiad z p. o. Głównego Inspektora Farmaceutycznego - Zbigniewem Niewójtem, rozważania o przyszłości farmaceutów szpitalnych w Polsce i etyce zawodu farmaceuty. A to dopiero początek...

Wykształcenie farmaceutyczne daje szerokie możliwości rozwoju kariery. Tą najczęściej wybieraną, jest oczywiście praca w aptece ogólnodostępnej, ale absolwenci farmacji trafiają też do przemysłu, urzędów, hurtowni, mediów… Jedną ze ścieżek kariery farmaceuty, jest też praca w aptece szpitalnej. Na jej temat krąży wiele mitów i stereotypów. Mówi się, że jest ona mało opłacalna, nudna i nie daje perspektyw dalszego rozwoju. O to jak jest naprawdę, postanowiliśmy zapytać osoby, które wiedzą na ten temat najwięcej. Zachęcam do lektury wywiadu z mgr Ewą Steckiewicz-Bartnicką (koordynator komisji ds. farmacji szpitalnej przy NRA), a także artykułu „Robotyzacja aptek szpitalnych”, którym kontynuujemy, podjęty w poprzednich numerach, temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla farmacji.

W poprzednim magazynie MGR.FARM mieliśmy przyjemność opublikować ekskluzywny wywiad z Ministrem Zdrowia, Konstantym Radziwiłłem. Planując kolejny numer zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że poprzeczka została zawieszona wysoko. Dlatego też postanowiliśmy nadal mierzyć wysoko. Dlatego tym razem zapraszam do lektury ekskluzywnego wywiadu z pełniącym obowiązki Głównego Inspektora Farmaceutycznego – Zbigniewem Niewójtem. Znajdziecie w nim odpowiedzi na wszystkie najtrudniejsze pytania, jakie tylko farmaceuci mogliby zadać człowiekowi nadzorującemu obecnie prace Inspekcji Farmaceutycznej w całej Polsce.


Oczekiwania wobec farmaceutów pracujących w aptekach są coraz większe – nie tylko w zakresie obowiązków zawodowych, ale przede wszystkim umiejętności i wiedzy. Wiedzy niekiedy wybiegającej poza tematykę szkoleń i kursów organizowanych dla pracowników aptek. Mam tutaj na myśli między innymi medycynę alternatywną i jej trendy, które przecież nie pozostają bez wpływu na apteczny asortyment. Symboliczna pod tym względem stała się między innymi lewoskrętna witamina C, ale innych przykładów „cudownych” środków i suplementów diety na półkach aptek wciąż przybywa. W tym kontekście polecam lekturę artykułów „Przyczajone terapie, ukryty problem” oraz „Kiedy suplementy diety są potrzebne?”.

Najnowszy numer MGR.FARM już dostępny w naszym sklepie (farmacja.pl/zakupy) w cenie 19,90 (z kosztami przesyłki).
Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj