Napad na aptekę ze… szczotką w ręku | farmacja.pl

Napad na aptekę ze… szczotką w ręku

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-23 10:02:05 /

Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 38-letnią kobietę, która próbowała dokonać rozboju w dwóch aptekach. Okazało się, że napad próbowała dokonać za pomocą szczotki, która miała imitować broń.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych do dyżurnego policji w Krakowie wpłynęło zgłoszenie od pracowników dwóch sąsiadujących aptek, że kilka minut temu próbowano tam dokonać rozboju. Na podstawie zebranych przez policjantów z III Komisariatu Policji informacji, ustalono, że sprawcą napadu jest kobieta. Podczas zdarzenia była zamaskowana – twarz i rękę zakryła chustą, spod której wystawała lufa, przypominająca swoim wyglądem broń. Sprawczyni krzyczała, że to napad i zażądała od pracowników wydania leków.

Gdy przestraszeni pracownicy wszczęli alarm kobieta wybiegła z apteki. Napastniczka postanowiła zrealizować swój przestępczy plan w innej placówce. Tam schemat jej działania był taki sam jak poprzednio – najpierw sterroryzowała pracowników i ponownie zażądała wydania leków. Przestraszona stanowczą reakcją personelu i wezwaniem policji – uciekła z apteki.
Kiedy na miejscu pojawili się policjanci sporządzono rysopis kobiety, na podstawie którego wytypowano potencjalną sprawczynię. Okazała się nią być 38-letnia mieszkanka pobliskiego osiedla. Gdy policjanci udali się pod ustalony adres i zadzwonili domofonem do drzwi, ku swojemu zdziwieniu, w głośniku usłyszeli głos małego dziecka, które powiedziało, że zostało samo w mieszkaniu gdyż jego mama poszła do lekarza. Funkcjonariusze poczekali pod klatką schodową na jego matkę. Kilka minut później kobieta pojawiła się w mieszkaniu. Przyznała się do próby dwóch rozbojów. 38-latka miała przy sobie szal, którym zakrył twarz i szczotkę do włosów, która posłużyła jej jako imitacja broni.

Sprawczyni usłyszała zarzuty usiłowania rozboju, za który grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj