REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 2 kwietnia 2019

Narkotyki i recepty na psychotropy w aucie

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Mławscy policjanci w środę 27 marca zatrzymali mężczyznę, który przyjechał do Mławy. Okazało się, że 29-latek przewoził w samochodzie recepty na środki psychotropowe i narkotyki.

Mężczyzna przyjechał do Mławy z województwa warmińsko-mazurskiego. Funkcjonariusze policji zatrzymali go w minioną środę 27 marca, ok. godz. 14:00, w Mławie. Jak donosi st. tech. Klaudia Struzik z KPP w Mławie, mężczyzna poruszał się samochodem marki Volkswagen. W środku posiadał środki odurzające w postaci jednej porcji handlowej metamfetaminy oraz recepty na leki psychotropowe. Obecnie policja prowadzi wyjaśnienia. Na razie nie wiadomo, w jakim celu mężczyzna przewoził te substancje.

REKLAMA

Jak powiedziała mł. asp. Aneta Prusik z KPP Mława, trwają czynności zmierzające do ustalenia, czy recepty na psychotropy były legalne. W kwestii dotyczącej posiadania środków odurzających mężczyzna otrzymał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

REKLAMA

Leki psychotropowe to jeden z ulubionych bohaterów spraw kryminalnych. Prawie rok temu, w maju policjanci z zespołu dw. Cyberprzestępczością KMP w Łodzi zabezpieczyli kilkaset sztuk tabletek, które zawierały substancje psychotropowe. Były one oferowane klientom jednego z łódzkich rynków (czytaj więcej: Sprzedawał leki psychotropowe na targowisku. Zatrzymała go Policja…). Zabezpieczone preparaty sprzedawane były poza obiegiem aptecznym i mogły stanowić realne zagrożenie dla osób, które decydowały się na ich zażycie.

Za to w kwietniu 2018 roku warszawscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o podrabianie recept i posługiwanie się nimi jako autentycznymi. Agata W. drukowała je w domu, a później na ich podstawie wykupywała leki psychotropowe w aptekach. Proceder ten trwał od 2016 roku (czytaj więcej: Przez dwa lata fałszowała recepty na psychotropy i realizowała je w aptekach).

Źródło: IK/naszamlawa.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych