REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 7 grudnia 2018

Negatywne rekomendacje dla leków z tzw. listy antywywozowej

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że priorytetem w pracach nad przygotowaniem kolejnej listy refundacyjnej są wnioski dotyczące przedłużenia decyzji. Jak na razie Komisja Ekonomiczna rozpatrzyła negatywnie 304 wnioski.

Resort zdrowia obecnie intensywnie pracuje nad styczniowymi wykazami refundacyjnymi. Najważniejsze są wnioski dotyczące przedłużenia decyzji refundacyjnych. Obwieszczenie z pewnością ukaże się na czas, jak uspokaja MZ.

– Sytuacja w zakresie podejmowanych decyzji refundacyjnych zmienia się z dnia na dzień. Dlatego na dokładne podsumowania przyjdzie czas po publikacji obwieszczenia styczniowego – zastrzega Biuro Prasowe MZ.

REKLAMA

Komisja Ekonomiczna rozpatrzyła do tej pory 2240 wniosków, z czego członkowie organu podjęli 1776 pozytywnych decyzji i 304 negatywne. Ministerstwo zapewnia, że wszystkie wnioski traktowane są na jednakowych zasadach. Wszystkie procedowane z należytą starannością oraz troską o zaspokojenie potrzeb pacjentów i interes finansów publicznych.

REKLAMA

Resort przyznał, że wśród negatywnych rekomendacji Komisji Ekonomicznej znalazła się również niewielka liczba leków znajdujących się na tzw. liście antywywozowej, czyli preparatów zagrożonych brakami rynkowymi.

Źródło: IK/politykazdrowotna.com

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych