Neuca buduje nowe centrum logistyczno-magazynowe | farmacja.pl

Neuca buduje nowe centrum logistyczno-magazynowe

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-09-20 08:50:00 /

W Toruniu powstaje nowe centrum logistyczno-magazynowe firmy Neuca. W połowie przyszłego roku firma zatrudnienie znajdzie tam 400 osób, z czego 100 pracowników zostanie przeniesionych ze starego magazynu przy Szosie Bydgoskiej.

Nowe centrum logistyczno-magazynowe powstaje w przy ul. Fortecznej 33/35 w części JAR-u przeznaczonej na przemysł i usługi, przy granicy z gminą Łysomice. Neuca kupiła tam od magistratu za 5,36 mln zł 6,5-hektarowy grunt, na którym powstanie kompleks o powierzchni ponad 17 tys. m kw. Zautomatyzowany magazyn leków będzie obsługiwać apteki w północnej i centralnej Polsce oraz współpracować z magazynami lokalnymi w Gdańsku, Koszalinie, Olsztynie i Łodzi.

Generalny wykonawca inwestycji, firma Strabag, kończy konstrukcję żelbetową budynku i rozpoczyna montaż stalowej konstrukcji dachu.Zatrudnienie w centrum logistycznym znajdzie 400 osób, przy czym ok. 100 pracowników przeniesie się ze starego magazynu przy Szosie Bydgoskiej, a nowych etatów powstanie ok. 300.

Pod względem osiąganych obrotów Neuca jest największą firmą w Toruniu. W ubiegłym roku jej zysk netto wyniósł 111 mln zł, a przychody przekroczyły 7 mld zł.

Więcej na ten temat na stronach [url-http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,22393536,neuca-inwestuje-w-toruni... Wyborczej[/url].

Źródło: torun.wyborcza.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj