REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 15 maja 2018

Neuca chwali "Aptekę dla aptekarza"

Artykuł pochodzi z serwisu

Udział rynkowy Neuca w segmencie aptek niezależnych utrzymuje się na rekordowym poziomie 32,1 proc. Zdaniem prezesa firmy „Apteka dla aptekarza” sprawiła, że agresywny wzrost sieci został zahamowany, a apteki indywidualne rosną i poprawiają rentowność.

Spółka ma obecnie 29,4 proc. udziałów w polskim rynku dystrybucji farmaceutycznej, co jest jej najlepszym wynikiem od końcówki 2016 r. (fot. Shutterstock)

W pierwszym kwartale Neuca miała 2,16 mld zł przychodów ze sprzedaży — o 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wypadła nieco lepiej niż cały rynek hurtu aptecznego, który w tym okresie wzrósł o ponad 7 proc. Czysty zysk spółki, po oczyszczeniu ze zdarzeń jednorazowych, wzrósł z kolei o 5 proc., do niespełna 32 mln zł. Zaplanowane na ten rok inwestycje, zgodnie z zapowiedziami, mają sięgnąć 110 mln zł.

REKLAMA

Spółka ma obecnie 29,4 proc. udziałów w polskim rynku dystrybucji farmaceutycznej, co jest jej najlepszym wynikiem od końcówki 2016 r. Udział rynkowy w segmencie aptek niezależnych utrzymuje się na rekordowym poziomie 32,1 proc. Apteki takie miały być beneficjentami wprowadzonej w ubiegłym roku nowelizacji prawa farmaceutycznego, znanej jako Apteka dla aptekarza.

REKLAMA

— Apteka dla aptekarza skłoniła sieci do agresywnego działania — przejmowania konkurentów i składania wniosków o nowe placówki przed wejściem przepisów w życie. Przez kilka kwartałów udział rynkowy aptek niezależnych wyraźnie spadał, ale w pierwszym kwartale tego roku widać odwrócenie trendu. Agresywny wzrost sieci został zahamowany, a apteki indywidualne rosną i poprawiają rentowność — mówi Piotr Sucharski.

Źródło: Puls Biznesu

Tagi:

Źródło: mgr.farm

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych