Neuca i PGF na celowniku SKW? | farmacja.pl

Neuca i PGF na celowniku SKW?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-07-31 07:50:00 /

W sobotę Gazeta Finansowa opublikowała zaskakujące nagrania rozmów oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego z pracownikami Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na temat rzekomych niedozwolonych praktyk niektórych hurtowni farmaceutycznych. Nagrana rozmowa dotyczy między innymi planów zatrzymania przedstawiciela hurtowni Neuca.

Autorem nagrań ma być dziennikarz Gazety Finansowej, który został zwerbowany do współpracy ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego. W zamian za dostęp do kontrowersyjnych tematów, miał realizować "zamówienia" na artykuły, uderzające w konkretnych polityków, takich jak Ewa Kopacz, Konstanty Radziwiłł czy Krzysztof Łanda. Dziennikarz miał uczestniczyć w tajnych spotkaniach oficerów SKW w siedzibie Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

W trakcie jednego z nich miały być omawiane rzekome niedozwolone praktyki podejmowane przez niektóre farmaceutyczne (prawdopodobnie chodzi o nielegalny eksport leków za granicę - przyp. red.). Pięć osób, w tym oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, miało rozmawiać o tym, jak "naprawić" rynek farmaceutyczny w Polsce.

Jak relacjonuje "GF", według obecnych na spotkaniu, wszystkie hurtownie i apteki mają sporo za uszami. Jednak, w obawie przed brakiem leków dla pacjentów, boją się podjąć zmasowaną akcję. Dlatego planowane jest wezwanie do siedziby GIF przedstawiciela firmy Neuca. To lider rynku. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2016 roku wyniósł prawie 30 proc.

Przedstawiciela hurtowni po wyjściu mieli zatrzymać funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Z rozmów wynika, że obecni na spotkaniu wiedzą, że jest to nadużycie prawa, bo GIF nie ma uprawnień do przesłuchiwania. Dlatego przedstawiany przez "GF" jako oficer SKW zaproponował, aby zwabić mężczyznę podstępem do siedziby GIF, a następnie dokonać zatrzymania. W nagraniach pojawia się stwierdzenie, że "PGF to samo robił".
Odnośniki do streszczeń i nagrań:

- Nagrany p.o. Głównego Inspektora Farmaceutycznego

- Oficer SKW poucza szefa GIF jak uniknąć odpowiedzialności za działania lub ich brak

- Oficer SKW mówi, w obecności szefa GIF, o wysłaniu "do lasu" pracownika firmy farmaceutycznej

Źródło: gf24.pl / money.pl

Udostępnij

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj