Neuca koncentruje się na niezależnych aptekarzach | farmacja.pl

Neuca koncentruje się na niezależnych aptekarzach

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-05-16 08:53:22 /

Podczas gdy z Giełdą Papierów Wartościowych żegna się Pelion i Farmacol, Neuca nie ma zamiaru jej opuszczać. Choć prezes spółki, Piotr Sucharski, przyznaje, że zejście głównych konkurentów z parkietu sprawia, że stają się bardziej nieprzewidywalni.

Neuca ma 29,1 proc. udziału w rynku hurtu aptecznego, którego wartość w pierwszym kwartale skoczyła o 4,3 proc. rok do roku, do 7,8 mld zł. Jeszcze większy udział (32 proc.) spółka ma w segmencie aptek niezależnych. To one mają być głównym beneficjentem nowelizacji prawa farmaceutycznego, która została przyjęta przez parlament i czeka na podpis prezydenta. Nowe przepisy sprawią, że sieci apteczne nie będą mogły otwierać nowych placówek.

- Wpływ nowelizacji na rynek będzie widoczny w długim terminie, nie oczekujemy szybkiego przełożenia się jej na wyniki. Faktem jest jednak, że już same prace nad nowelizacją bardzo mocno i pozytywnie wpłynęły na nastroje wśród właścicieli aptek, którzy żyli pod dużą presją ze strony sieci. Można więc oczekiwać, że niezależni aptekarze będą myśleć bardziej perspektywicznie, inwestować i podpisywać dłuższe umowy – mówi Piotr Sucharski w Pulsie Biznesu.
By poprawić spadające marże, Neuca inwestuje w nowe technologie, takie jak serwis internetowy do rezerwacji i odbioru leków przez pacjentów w konkretnych aptekach. Nadal też inwestuje w sieć przychodni pod szyldem Świat Zdrowia, w której działa obecnie 58 placówek, o 9 więcej niż na początku roku.

Więcej na ten temat pisze Puls Biznesu.

Źródło: Puls Biznesu

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Udostępnij

PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj