Neuca nie przejmie Intry | farmacja.pl

Neuca nie przejmie Intry

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-08 10:02:38 /

Neuca odstąpiła od zawarcia umowy ostatecznej nabycia 100% udziałów w hurtowni farmaceutyków Intra, podała spółka - podaje money.pl

- Zarząd spółki Neuca S.A. informuje, że zgodnie z zapisami przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży udziałów Intra sp. z o.o. zawartej w dniu 29 kwietnia 2016 r., w dniu dzisiejszym zarząd spółki odstąpił od zawarcia umowy ostatecznej - piszą w komunikacie władze spółki.

Pod koniec kwietnia br. Neuca poinformowała, że zawarła ze Stanisławem Bogdańskim oraz Joanną Bogdańską (sprzedającymi) przedwstępną warunkową umowę sprzedaży 100% udziałów w hurtowni farmaceutyków Intra, zaś w połowie maja spółka złożyła wniosek o wydanie zgody na tę transakcję do UOKiK-u.
Pod koniec lipca UOKiK poinformował, że skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Neuca kontroli nad Intra. Urząd podał wówczas, że badanie rynku, którym objęci zostali konkurenci uczestników transakcji wykazało, że po przejęciu może dojść do wzmocnienia pozycji Neuki na lokalnym rynku hurtowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych do aptek. Dlatego postępowanie zostało przedłużone.

UOKiK wyraził ostatecznie zgodę na przejęcie kontroli nad Intra na początku grudnia.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2015 r. wyniósł 29%.

Źródło: money.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj