REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 17 września 2020

Neuca: trzecia dostawa szczepionki Vaxigrip Tetra w październiku

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Zapotrzebowanie na szczepionki przeciw grypie, które składają apteki, znacznie przewyższa liczbę dostarczanych do magazynów Neuki przez firmy farmaceutyczne. Producenci deklarują, że na rynek polski trafi 1,8 mln szczepionek, z czego do aptek trafi około 890 tysięcy. Jednak aktualne, łączne zapotrzebowanie ponad 10-krotnie przewyższa podaż.

Za chwilę 3 dostawa

Jak donosi Neuca, do tej pory otrzymała dwie dostawy szczepionki Vaxigrip Tetra po 94 080 szt. Szczepionki trafiły do 9 170 aptek – 62,4% trafiło do aptek niezależnych, a 37,5% do aptek sieciowych. Trzecia dostawa ma pojawić się w październiku (czytaj również: W Sejmie o szczepionkach przeciw grypie. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia…).

Jeśli chodzi o szczepionkę Influvac Tetra, Neuca jej nie otrzymała. Spodziewany termin dostępności to początek października. W przypadku szczepionki Fluenz Tetra dystrybucja odbywa się bezpośrednio przez producenta. – Zgodnie z informacją od producenta spodziewamy się dostępności w 3–4 tygodniu września – mówi Paweł Bernat z Departamentu Komunikacji.

REKLAMA

Limitowana sprzedaż

Ponieważ wielkości dostawy szczepionek do hurtowni Neuki są o wiele mniejsze niż oczekiwania klientów, sprzedaż szczepionek na aptekę jest limitowana.

REKLAMA

Producenci szczepionek informują, że optymalnie szczepienie przeciw grypie powinno nastąpić przed szczytem zachorowań na grypę. W Polsce przypada on zwykle między styczniem a marcem (czytaj również: Po szczepionkę za granicę? Niemcy mają jej 10 razy więcej…).

Źródło: IK/neuca.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych