REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 19 lutego 2020

NFZ: można przekazywać uzgodnione zestawienie zbiorcze w postaci elektronicznej

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił poinformować, że w związku ze zmianami informatycznymi, które polegają na wprowadzeniu nowych funkcji oraz udogodnień dla aptek i punktów aptecznych, które to stanowią kolejny etap prac związanych z możliwością przekazywania uzgodnionego zestawienia zbiorczego w postaci elektronicznej, umożliwione zostaje przesłanie zestawienia za pomocą:

– SZOI (począwszy od 17 lutego 2020 r.),

– Portalu Świadczeniodawcy (począwszy od 25 lutego 2020 r.).

REKLAMA

Podpis kwalifikowany lub ePUAP

Uzgodnione zestawienie zbiorcze bądź korektę uzgodnionego zestawienia zbiorczego, czyli załącznik Nr 3 wzorów komunikatów elektronicznych (wersja 2.5 i kolejne), obowiązujący od kwietnia 2018 roku, można podpisać, używając podpisu kwalifikowanego bądź ePUAP. Następnie należy je przekazać do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ.

REKLAMA

W sytuacji, gdy składanych jest wiele podpisów kwalifikowanych na jednym dokumencie, trzeba potwierdzić u dostawcy podpisu możliwość równoległego oraz prawidłowego podpisywania dokumentu.

Zestawienie zbiorcze podstawą refundacji

Zatwierdzanie uzgodnionego zestawienia zbiorczego w postaci elektronicznej będzie natomiast procedowane po tym, jak przekazane zostaną dokumenty, wynikające z § 13 ust. 5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 kwietnia 2018 r. w sprawie recept, a także po pozytywnej weryfikacji dokumentu ze strony operatora wojewódzkiego NFZ.

W zgodzie z art. 45 ust. 5 ustawy z 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych apteki przekazują do właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu uzgodnione zestawienie zbiorcze w postaci papierowej bądź elektronicznej. Stanowi ono podstawę refundacji.

AM/nfz-gdansk.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych