REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 19 grudnia 2019

NFZ uruchomił infolinię dotyczącą e-recepty

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

NFZ poinformował, że w ramach Telefonicznej Informacji Pacjenta (TIP) uruchomił nową usługę, jaką jest pomoc w wystawianiu i realizacji e-recept. Pomoc można uzyskać również stacjonarnie w siedzibie oddziałów. usługa będzie aktywna od 16 grudnia br. do 20 stycznia 2020 r.

Uruchomiliśmy nową usługę w ramach Telefonicznej Informacji Pacjenta (TIP) oraz w oddziałach wojewódzkich NFZ. Personel medyczny (lekarze, farmaceuci), który wystawia i realizuje recepty elektroniczne, może liczyć na wsparcie techniczne ze strony konsultantów  infolinii i stacjonarnie przez pracowników NFZ w oddziałach wojewódzkich. Udzielają oni fachowej pomocy w zakresie e-recepty, a także przepisów, które regulują ordynację lekarską oraz sprawozdawczość apteczną.

Numer infolinii TIP to: 800 190 590. Połączenie jest bezpłatne.

Wystawianie e-recept będzie obowiązkiem od 8 stycznia 2020 roku, ale konsultanci już dziś odpowiadają na pytania związane z tym zagadnieniem. Dodatkowo, zainteresowani mogą skorzystać z konsultacji stacjonarnych w oddziałach NFZ. Od 16 grudnia do 20 stycznia 2020 roku codziennie w godzinach pracy oddziału wojewódzkiego NFZ.

– Zapewnimy bezpłatną i fachową pomoc wszystkim osobom, które wystawiają e-recepty. Chcemy, żeby te osoby poczuły się pewniej mając pod ręką konsultanta infolinii czy pracownika w placówce NFZ, który przeprowadzi ich krok po kroku przez system informatyczny służący do wystawiania e-recept. Eliminacja błędów już na tym etapie wpłynie pozytywnie na realizację elektronicznych recept i zadowolenie pacjentów z tego rozwiązania – wskazuje Paweł Kikosicki, dyrektor Departamentu Obsługi Pacjenta w Centrali NFZ.

[Źródło: NFZ]

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych