REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 4 września 2018

NIA: Aptekarz Polski nr 144/122E już dostępny

Artykuł pochodzi z serwisu
Naczelna Izba Aptekarska w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej zaprasza do zapoznania się a nowym numerem czasopisma online - Aptekarz Polski nr 144/122E jest już dostępny!

Wśród zamieszczonym w najnowszym numerze czasopisma artykułów, na szczególną uwagę z perspektywy farmaceutów klinicznych i szpitalnych zasługuje tekst pt. “Farmaceuta na oddziale szpitalnym – korzyści”.

“Prawidłowe funkcjonowanie ośrodków służby zdrowia, w tym szpitali, uzależnione jest od jakości współpracy personelu medycznego – lekarzy, pielęgniarek… i farmaceutów. Choć ci ostatni kojarzeni są najczęściej z pracownikami aptek, ich obecność na oddziałach szpitalnych może przynieść szereg korzyści, m.in. zwiększenie bezpieczeństwa leczenia, a nawet obniżenie jego kosztów.” – czytamy w artykule.

W artykule znaleźć można również wypowiedź naszej redakcyjnej koleżanki, mgr Moniki Łopaty, która w tych słowach opisuje pozycję i zadania farmaceuty klinicznego:

REKLAMA

“To prawda, że farmaceuta w szpitalu często postrzegany jest jako osoba odpowiedzialna jedynie za realizację zapotrzebowania oddziałów i klinik na produkty lecznicze i wyroby medyczne. To sprawia, że rola farmaceuty szpitalnego może być bardzo ograniczona. Tymczasem, obecność farmaceutów na oddziałach i ich współpraca z lekarzami to szansa na zapewnienie najwyższej jakości opieki nad pacjentem, która przecież leży u podstaw działań wszystkich zawodów medycznych. Mam więc nadzieję, że korzyści płynące z kompleksowej opieki zdrowotnej zostaną zauważone. Tym samym liczę, że zawód farmaceuty klinicznego zyska na popularności w naszym kraju, a współdziałanie przedstawicieli zawodów medycznych stanie się standardem”

Pozostałe tematy poruszane w magazynie dostępne są TUTAJ

REKLAMA

Czasopismo do pobrania online dostępne jest TUTAJ

Źródło: aptekarzpolski.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych