NIA: pilotaż opieki farmaceutycznej | farmacja.pl

NIA: pilotaż opieki farmaceutycznej

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-29 08:23:04 /

Naczelna Izba Aptekarska planuje, że w programie pilotażowym docelowo udział weźmie kilkadziesiąt aptek z całej Polski, które zostaną ostatecznie wybrane na przełomie 2017/2018 roku. Będą to zarówno placówki ogólnodostępne, jak i szpitalne.

Pacjent odwiedzający aptekę objętą pilotażem wyraża zgodę na udział w programie. W tym celu wypełnia odpowiednie formularze oraz otrzymuje indywidualne konto w systemie Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia (OSOZ).Następnie, wspólnie z farmaceutą wypełnia ankietę, szczegółowo dzieląc się informacjami m.in. na temat leków jakie zażywa oraz ich dawek. Farmaceuta sukcesywnie analizuje te informacje pod względem potencjalnych interakcji, czy też występowania działań niepożądanych pomiędzy lekami, optymalizując przy tym farmakoterapię pacjenta.

Przeglądy lekowe z założenia dokonywane są w regularnych odstępach czasowych. Biorąc pod uwagę fakt, że farmaceuci udzielają dziennie nawet 2 miliony porad, gołym okiem widać ogromny potencjał narzędzia, jakim w przyszłości stanie się profesjonalna opieka farmaceutyczna.

źródło: NIA / materiały prasowe

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj