Nie chciała wydać leku, więc ukłuł ją zakażona igłą | farmacja.pl

Nie chciała wydać leku, więc ukłuł ją zakażona igłą

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-14 11:39:15 /

Mężczyzna wszedł do apteki i zażądał sprzedaży leku na receptę. Kiedy pracownice apteki odmówiły stał się agresywny. W pewnym momencie podbiegł do jednej z kobiet i ukuł ją igłą, krzycząc, że skoro nie chciała sprzedać mu leku to teraz zaraził ją wirusem WZW...

Pod koniec minionego tygodnia policjanci powiadomieni zostali o zdarzeniu na terenie jednej z bialskich aptek. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany mężczyzna wszedł do apteki i zażądał sprzedaży leku na receptę, który tego dnia już kupował. Pracownice apteki odmówiły sprzedaży, z tego właśnie powodu. Wówczas sprawca stał się agresywny. W pewnym momencie podbiegł do jednej z kobiet i ukuł ją igłą, krzycząc, że skoro nie chciała sprzedać mu leku to teraz zaraził ja wirusem WZW po czym uciekł z apteki.

O sytuacji poinformowano Policję. Podczas patrolu terenu miasta mundurowi zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Ten na widok radiowozu próbował uciekać. Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 27-latka. Mężczyzna usłyszał łącznie 7 zarzutów, w tym uszkodzenie mienia, groźby oraz znieważenie i narażenie pracownicy apteki na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pracownica apteki została skierowana na specjalistyczne badania, które dadzą odpowiedź czy rzeczywiście doszło do zakażenia.

Źródło: 24wspolnota.pl/ KMP w Białej Podlaskie

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj