Nie ma skarg na pismo lekarzy | farmacja.pl

Nie ma skarg na pismo lekarzy

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-09-14 09:50:00 /

Wojciech Domka, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie twierdzi, że do samorządu lekarskiego nie napływają skargi na nieczytelne pismo na lekarskich receptach. Pacjenci poskarżyli się jednak na to w Polskim Radio Rzeszów.

Jeśli nazwa leków jest zapisana w taki sposób, że farmaceuta nie jest w stanie jej odczytać, to pacjent musi wrócić do gabinetu lekarskiego i poprosić o ponowne wypełnienie druku. Na takie sytuacje skarżyli się niedawno słuchacze Polskiego Radia Rzeszów. Jacek Brodziński z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Rzeszowie wyjaśniał, że jeśli są jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, jaki lek ma być wydany, farmaceuta nie może takiej recepty zrealizować, bo mogłoby to być zagrożenie dla zdrowia pacjenta.
Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie – Wojciech Dymek - zaznacza jednak, że do samorządu lekarskiego nie napływają skargi na nieczytelne pismo na lekarskich receptach. Zapewnia jednak, że takie przypadki można zgłaszać do Izby, wtedy będzie podejmowana stosowna interwencja. Domka zaznacza, że taka sytuacja, iż recepta jest wypisana w sposób nieczytelny nigdy nie powinna mieć miejsca.

Więcej na ten temat na stronach Polskiego Radia Rzeszów.

Źródło: radio.rzeszow.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj