Nie można wygasić zezwolenia apteki, w sprawie której toczy się postępowanie | farmacja.pl

Nie można wygasić zezwolenia apteki, w sprawie której toczy się postępowanie

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-10-05 10:40:28 /

Lubuski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny prowadził postępowanie w sprawie łamania przez jedną z aptek zakazu reklamy. Jej właściciel, w trakcie trwania postępowania złożył wniosek, o wygaszenie zezwolenia twierdząc, że apteka zaprzestała działalności. WIF jednak odmówił...

Okazuje się, że opisywana przez nas wczoraj sprawa apteki, która prowadziła niedozwoloną reklamę w formie programu lojalnościowego, miała ciekawy zwrot akcji (czytaj więcej: Farmaceuta nie może być używany przez pracodawcę w celach marketingowych). W trakcie postępowania, właściciel apteki złożył wniosek o wygaszenie zezwolenia na jej prowadzenie apteki. Lubuski WIF jednak odmówił.

- Przepis art. 104 ust. 2a ustawy Prawo farmaceutyczne określa, że w przypadku rezygnacji z prowadzonej działalności gospodarczej, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, zezwolenie na prowadzenie apteki ogólnodostępnej nie podlega wygaśnięciu do czasu zakończenia postępowań kontrolnych lub administracyjnych - czytamy w uzasadnieniu decyzji.
Dalej Lubuski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny wskazuje, że wniosek o wygaszenie zezwolenia wpłynął w 2016 roku tymczasem pod koniec 2014 roku WIF wszczął z urzędu postępowanie, dlatego nie ma prawnej możliwości wygaszenia zezwolenia. Postępowanie było wtedy w toku.

Pełna treść decyzji dostępna na stronach BIP Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Źródło: farmacjagorzow.bip.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj