To nie z Prezydentem spotkali się technicy | farmacja.pl

To nie z Prezydentem spotkali się technicy

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-05-12 12:15:48 /

Paweł Klimczak z Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek dementuje informację o spotkaniu techników farmaceutycznych z Prezydentem. Chodziło o spotkanie organizacji zainteresowanych 'apteką dla aptekarza' z Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta.

- Pragniemy sprostować informację, która ukazała się dzisiaj rano w mediach, iż technicy farmaceutyczni maja się spotykać z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą - informuje Klimczak. - Dzisiaj, 12 maja, o godzinie 11 miało dojść do spotkania z organizacjami zainteresowanymi ustawą "Apteka dla Aptekarza", które poprowadzi Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, Minister Andrzej Dera w Biurze Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich.

Jego zdaniem nieporozumienie wynikło prawdopodobnie z tego iż osoba, która uzyskała niekompletną informację, umieściła ją na portalu społecznościowym. Mowa tutaj o Patryku Lubomskim:

#PresjaMaSens #protest #TechFarm @IGWPAiA jedziemy rozmawiać do @prezydentpl ws AptekaDlaAptekarza Dziękujemy za wsparcie @RMF24pl @rmf_fm pic.twitter.com/Huguq2wPhf
— Patryk Lubomski (@PatrykLubomski) 12 maja 2017

Na spotkaniu stawiły się również inne organizacje przeciwne wprowadzeniu 'apteki dla aptekarza', m.in. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców czy Perspektywa 2030. Dopiero w tracie trwania spotkania pojawili się na nim przedstawiciele Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Brak na spotkaniu u @prezydentpl Naczelnej Izby Aptekarskiej?! Gdzie ich wola dialogu z @IGWPAiA?! Czyżby wiedzieli, że weta nie będzie? pic.twitter.com/d6N9rXSAZ1

— Patryk Lubomski (@PatrykLubomski) 12 maja 2017

Źródło: Twitter

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj